پیکر مطهر ۲۷۰ شهید دفاع مقدس از طریق مرز شلمچه وارد کشور شد سیاسی

پیکر مطهر ۲۷۰ شهید دفاع مقدس از طریق مرز شلمچه وارد کشور شد


پیکر مطهر ۲۷۰ شهید دفاع مقدس از طریق مرز شلمچه وارد کشور شد

 

 پیکر مطهر ۲۷۰ شهید دوران دفاع مقدس دوشنبه 28 اردیبهشت  با استقبال پرشور مردم ولایت‌مدار خوزستان از طریق مرز شلمچه وارد کشور شد. پس از ورود پیکر مطهر این شهدا مراسم تشییع در شهرستان سوسنگرد با حضور مردم شهیدپرور دشت آزادگان برگزار می‌شود

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین گفت: پیکر مطهر 270 شهید گلگون کفن تازه به میهن بازگشته، در 25 شوال مصادف با شهادت امام جعفر صادق(ع) در اقصی نقاط کشور تشییع خواهد شد.

به گزارش فرهنگ نیوز، سردار سید محمد باقر‌زاده پیش از ظهر امروز در حاشیه مراسم استقبال از 270 شهید گلگون کفن دوران دفاع مقدس در گفت‌و‌گو با فارس در خرمشهر اظهار کرد: در ماه رجب که به ماه ریزش رحمت پروردگار معروف است، برکات خداوند نیز بر این ملت نازل شده و 270 شهید در این ماه مبارک، با تلاش دوستان ما در خاک عراق کشف شدند.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین 270 شهید را حاصل عملیات تفحص در مناطق جنوبی کشور عراق دانست و تصریح کرد: در منطقه فاو، پیکر مطهر پنج شهید، در ابوفلوس 175 شهید، در شلمچه هشت شهید، و در مجنون نیز پیکر پاک پنج شهید کشف شده و همچنین پیکر 40 شهید گلگون کفن در جاده خندق در شرق دجله و 21شهید نیز در زویدات کشف شده است.

وی با بیان اینکه عملیات تفحص در خاک عراق همچنان ادامه دارد از آغاز دور جدید تفحص طی چند روز آینده خبر داد.

باقر‌زاده از انتقال پیکر این شهدای دوران دفاع مقدس به سوسنگرد و برگزاری مراسمی برای آنها در این شهر خبر داد و گفت: امروز بعد از ظهر این پیکرهای مطهر مورد استقبال مردم سوسنگرد و عشایر عرب دشت آزادگان قرار خواهند گرفت.

 وی از تشییع پیکر این شهدا در سالروز شهادت امام صادق(ع) خبر داد و عنوان کرد: در تلاش هستیم تا این شهدای عزیز را در 25 شوال مصادف با شهادت امام جعفر صادق(ع) در اقصی نقاط کشور تشییع کنیم.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین در پایان بیان کرد: پیکر‌های شناسایی شده تحویل خانواده‌های آن‌ها خواهد شد و برای شهدای گمنام نیز به طور جداگانه برنامه‌ریزی صورت خواهد گرفت.

 


نظرات