ذخیره احیا سینمای انیمیشن با اکران «فیلشاه» سینما و تلویزیون

ذخیره   احیا سینمای انیمیشن با اکران «فیلشاه»

انیمیشن «فیلشاه» در فهرست اکران نوروزی قرار گرفت. انیمیشنی با توجه به فضای متفاوتی که دارد توانسته نگاه کودکان را به خود جذب کند.

حامد جعفری تهیه کننده فیلم سینمایی «فیلشاه» در خصوص این اثر به خبرنگار گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: «فیلشاه» انیمیشنی متفاوت در سینمای ایران است که بعد از «شاهزاده روم» توانسته کودکان بسیاری را به سینما جذب کند، تمام سعی عوامل سازنده این اثر تولید انیمیشنی متفاوت و مورد پسند کودکان بوده که تا به امروز توانسته مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اکران نوروزی «فیلشاه»، تصریح کرد: «فیلشاه» برای عیدی به کودکان در سبد فرهنگی قرار گرفت. بهار سینمای ایران در اکران نوروز اتفاق می افتد و روزهای تعطیل منجر به حضور مخاطب می‌شود و خانواده ها در کنار هم به سینما می روند و همین رویکرد موجب میشود که تهیه کنندگان تمایل به اکران دارند.

جعفری بیان کرد: همه تلاشمان را کردیم با تبلیغ مناسب نظر مخاطب را به «فیلشاه» جلب کنیم و مخاطب اصلی کار کودکان هستند که تا به امروز نظر مخاطب را به خود جلب کرده است. انیمیشن های بسیاری در این سال ها تولید شده که فکر می کنم بعد از گذشت سال ها از آثار کودکان در سینما این اثر می تواند دوباره سینمای کودک را زنده کند و دوباره بچه ها را به سینما بکشاند.

وی اظهار داشت: شورای صنفی نمایش از مهر ماه به کار ما مجوز اکران را داده است و ما هم برای اکران نوروزی اقدام کردیم تا بتوانیم از نگاه بیشتری از مخاطبان بهرمند شویم که امیدوارم این اثر بتواند مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه هادی محمدیان کارگردان فیلم سینمایی «فیلشاه» در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ عنوان کرد: «فیلشاه» قصه بچه فیلی است که یک موضوع تاریخی را در برمی‌گیرد. به مدت دوسال عوامل برای آن زحمت کشیدند و از علم روز دنیا استفاده کردیم تا اتفاق خوبی برای گیشه سینما رخ دهد و دوباره سینمای کودک را زنده کنیم و تجربه اتفاق خوب «شاهزاده روم» برای این فیلم تکرار شود.

وی در خصوص اکران این فیلم در نوروز تصریح کرد: «فیلشاه» فیلم کودک و نوجوان است و در نوروز هم دوست داشتیم بچه ها هم به سینما بیایند چون عید همیشه برای بچه ها خاطره انگیز بوده و این فیلم هم می تواند ثانیه های خوشی را برای آن ها رقم بزند و عیدی خوبی برای بچه‌ها باشد.

محمدیان خاطرنشان کرد: سینما برای کودک و نوجوان چند سالی است که از رونق افتاده و دوست داشتم این فضا را دوباره زنده کنم تا خاطرات کودکی که خودم داشتم در این روزها برای بچه ها زنده شود. «فیلشاه» دنبال قصه و الگو هایی هستیم که برای مخاطب آموزنده باشد و این اثر هم با محوریتی که دارد به خوبی می تواند در قالب انیمیشن برای بچه‌ها آموزنده باشد.

منبع : www.yjc.ir

 

 

نظرات